Stacjonarne Systemy Detekcji Gazów i Płomienia

PRODUKTY

Systemy Monitorowania i Wykrywania Gazu Mogą Uratować Życie

Zapewniają bezpieczeństwo w miejscu pracy, ostrzegając personel o narażeniu na działanie toksycznych gazów, obecności gazów palnych i braku tlenu na danym obszarze.

Istnieją dwa główne typy systemów do wykrywania wycieków gazu: przenośne detektory gazu i stacjonarny monitoring gazów.

W naszej ofercie znajdziesz topowe marki światowe.

Następujące czynniki określą, które urządzenia do wykrywania wycieków gazu są dla Ciebie najbardziej odpowiednie:

Stacjonarny Monitoring Gazu

Stałe detektory gazu są zazwyczaj instalowane w dużych obiektach i służą zarówno do wykrywania poważnych wycieków, jak i do wczesnego ostrzegania przed wyciekiem gazu z określonej instalacji. Stałe systemy wykrywania gazu są konfigurowane za pomocą przekaźników i konfigurowalnych ustawień progów alarmowych. Ustawienia te zapewniają, że stałe detektory gazu szybko reagują na zagrożenia atmosferyczne. Przekaźniki zapewniają szereg funkcji, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla ratowania życia, w tym otwieranie/zamykanie wentylatorów wentylacyjnych i wyciągowych, wyzwalanie alarmów dźwiękowych i wizualnych oraz zamykanie zaworów elektromagnetycznych.

Detektory płomienia

Obecnie Dostępne są na Rynku Trzy Typy Detektorów Płomienia.

CZUJKI PŁOMIENIA JEDNOCZĘSTOTLIWOŚCI NA PODCZERWIEŃ

Detektory podczerwieni są dostępne od wielu lat, jednak dopiero niedawno technologia umożliwiła stabilne i dokładne wykrywanie. Istnieją dwa typy detektorów podczerwieni, jednoczęstotliwościowe i wielozakresowe.

Podstawową zasadą działania detektora podczerwieni o pojedynczej częstotliwości jest;

Detektor jest czuły na wąskie pasmo promieniowania w zakresie 4,4 mikrona, które jest dominującym pasmem emisji w przypadku pożarów paliw węglowodorowych. Dodatkowo promieniowanie słoneczne w tym paśmie jest pochłaniane przez atmosferę ziemską, powodując oślepienie detektora płomienia na podczerwień. Detektory jednoczęstotliwościowe wykorzystują czujnik piroelektryczny, który reaguje na zmiany natężenia promieniowania podczerwonego. Ponadto zawierają filtr pasmowy o niskiej częstotliwości, który ogranicza ich reakcję na częstotliwości charakterystyczne dla migoczącego ognia. W odpowiedzi na sygnał pożaru z czujnika obwody elektroniczne w czujce generują sygnał wyjściowy.

CZUJKI PŁOMIENIA Z WIELOMA WIDMAMI NA PODCZERWIEŃ

Podstawową zasadą działania multispektralnego detektora podczerwieni jest;

Detektor ma trzy czujniki, każdy wrażliwy na inną częstotliwość promieniowania. Promieniowanie podczerwone emitowane przez typowy pożar węglowodorów jest bardziej intensywne przy długości fali akceptowanej przez jeden czujnik niż dwa pozostałe. Obwody elektroniczne w detektorze przekładają różnicę intensywności trzech czujników na stosunek, który wraz z synchronicznym migotaniem musi występować, zanim zostanie wygenerowany sygnał pożaru. Umożliwia to detektorowi odrzucanie migotania źródeł promieniowania ciała doskonale czarnego o dużym natężeniu, ponieważ źródła te nie spełniają odpowiednich kryteriów współczynnika.

ULTRAFIOLETOWE CZUJKI PŁOMIENIA

Detektor UV wykorzystuje rurkę czujnikową, która wykrywa promieniowanie emitowane w zakresie od 1000 do 3000 angstremów (jednej dziesiątej miliardowej części metra). Należy zauważyć, że promieniowanie ultrafioletowe ze słońca docierające do Ziemi zaczyna się od 2800 angstremów. Jeśli czujnik detektora ma szeroki zasięg, zostanie wyzwolony przez promienie słoneczne, co oznacza, że ​​nadaje się tylko do użytku w pomieszczeniach. Dostępne są czujniki o zakresie od 1800 do 2500 angstremów. Praktycznie wszystkie pożary emitują promieniowanie w tym paśmie, podczas gdy promieniowanie słoneczne w tym paśmie jest pochłaniane przez atmosferę ziemską. W rezultacie detektor płomienia UV jest ślepy na światło słoneczne. Konsekwencją tej funkcji jest to, że detektor może być używany w pomieszczeniach i na zewnątrz. W odpowiedzi na promieniowanie UV płomienia mieszczącego się w wąskim paśmie czujnik generuje serię impulsów, które są przekształcane przez elektronikę detektora na wyjście alarmowe.

ULTRAFIOLETOWE / PODCZERWIENNE CZUJNIKI PŁOMIENIA

Detektor UV / IR składa się z czujnika UV i podczerwieni o pojedynczej częstotliwości, które tworzą jedną jednostkę. Oba czujniki działają indywidualnie tak samo, jak opisano poprzednio, ale dodatkowy obwód przetwarza sygnały z obu czujników. Oznacza to, że połączony detektor ma lepsze możliwości odrzucania fałszywych alarmów niż indywidualne detektory UV lub IR.

Zadzwoń, chętnie Ci doradzimy!

KONTAKT

Do Wszystkich Zapytań Dla Przemysłu

DSP-Safety Piotr Marchewka
Floriana 7
40-286 Katowice
NIP 6342993556 | Regon 388505587

Nasza Lokalizacja

Ul. Floriana 7
40-286 Katowice

Numer Telefonu

+48 728 808 068
Piotr

Adres Email

KONTAKT

Do Wszystkich Zapytań Dla Straży Pożarnej

Nasza Lokalizacja

Ul. Floriana 7
40-286 Katowice

Numer Telefonu

+48 509 330 234
Jarek

Adres Email

straż@dsp-safety.pl

Formularz Kontaktowy

Korzystając z formularza kontaktowego wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez dsp-safety.pl swoich danych osobowych w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Copyright dspsafety.pl © 2021 All Rights Reserved.