Ochrona HAZMAT

USŁUGI

Ochrona HAZMAT - Rozwiązania do pracy z towarami niebezpiecznymi

Co to są towary niebezpieczne?

Termin HAZMAT jest połączeniem słów „zagrożenie” (HAZ) i „materiał” (MAT). Materiały te mogą stanowić fizyczne lub biologiczne zagrożenie dla ludzi, dzikich zwierząt i środowiska. Przykładami towarów niebezpiecznych wymagających oznakowania HAZMAT są:

Przy tak szerokiej gamie materiałów niebezpiecznych istnieje wiele kategorii związanych z tymi substancjami.
Kategorie te obejmują:

Klasa 1
Materiały wybuchowe

Klasa 2
Gazy

Klasa 3
Ciecze łatwopalne i palne

Klasa 4
Substancje stałe łatwopalne

Klasa 5
Utleniacze i nadtlenki organiczne

Klasa 6
Substancje trujące (toksyczne) i zakaźne

Klasa 7
Materiały radioaktywne

Klasa 8
Substancje

Klasa 9
Różne materiały niebezpieczne

Podczas pracy z substancjami toksycznymi lub niebezpiecznymi dobór odpowiedniej ochrony osobistej ma znaczenie.

Reagowanie na każdy incydent HazMat wywołuje silne emocje. Ci, którzy ryzykują swoje życie, aby ocalić nasze, zasługują na najlepszą możliwą ochronę. Od strażaków po ratowników. Oferujemy szeroką gamę produktów przystosowanych do pracy z substancjami niebezpiecznymi  

Przykładowe Produkty

1. Pompy bębnowe do przetłaczania różnych substancji

Firma Standard Pump jest uznanym producentem wysokiej jakości pomp bębnowych, pneumatycznych pomp dwumembranowych oraz systemów dozujących. Odporne chemicznie pompy bębnowe to pompy użytkowe, które są stosowane w różnych gałęziach przemysłu, od uzdatniania wody, dostarczania chemikaliów, farb i powłok, wykańczania metali i przemysłu farmaceutycznego. Głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa całego personelu, a także transfer chemikaliów w kontrolowany, niezależny sposób.

Zestaw pompy obejmuje:

2. Mobilny przepływowy podgrzewacz wody HB-Dekon

Ten wydajny i kompaktowy generator ciepłej wody został zaprojektowany z myślą o szybkim i niezawodnym dostarczaniu ciepłej wody do pryszniców / namiotów prysznicowych podczas sprzątania / odkażania ludzi lub dla potrzeb służb ratowniczych.
Rozwiązanie opracowano również po kątem pracy z substancjami niebezpiecznymi NBC/ CBNR. To wydajne urządzenie (<3000 L/h – 90kW) oferuje prostą obsługę oraz wysoki poziom niezawodności operacyjnej i funkcjonalnej. Funkcja 2 w 1 ze zintegrowanym dozownikiem umożliwia dodawanie środków czyszczących i odkażających.

Bezprądowe proporcjonalne urządzenie dozujące jest łatwe w obsłudze i zabezpieczone w obudowie, odpowiednie do stosowania mydła, ługów, media alkaliczne i kwaśne, zakres dozowania 1 – 5%, przepustowość ok. 2,75 m³, odporność na ciśnienie do ok. 9,75 bar.

1. HIGIENA/ŻYWNOŚĆ - WODA PITNA CIEPŁA/GORĄCA WODA MODUŁ CBRN

Moduł kombi do polowego zaopatrzenia w ciepłą wodę 30-40°C dla pryszniców mobilnych DEKON/CBRN oraz stacji higienicznych lub zaopatrzenia kuchni polowych w podgrzewaną wodę pitną

2. WODA SUROWAMODUŁY CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ DEKON-CBRN

Moduły wody użytkowej do polowego zaopatrzenia w ciepłą wodę 30-40°C do natrysków mobilnych DEKON/CBRN

3. WODA PITNAMODUŁY CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ DEKON-CBRN

Moduły wody pitnej do polowego zaopatrzenia w ciepłą wodę 30-40°C do natrysków mobilnych DEKON/CBRN

3. TopClean M: zaawansowana higiena w terenie i na stacji sprzętu ODO

Ratownicy wymagają bezpieczeństwa – podobnie jak personel zajmujący się konserwacją sprzętu! Czyszczenie i dezynfekcja ODO za pomocą technologii MEIKO zwiększa tempo konserwacji aparatów powietrznych. Proces jest bezpieczny, delikatny dla materiałów, zmniejsza ryzyko dla zdrowia i wykorzystuje proces zatwierdzony przez wiodących producentów masek.

TopClean M to system przeznaczony do czyszczenia i dezynfekcji wyposażenia ochrony osobistej Bez najmniejszego problemu, dokładnie umyjesz maski, automaty oddechowe, czy stelaże do aparatów oddechowych ze sprężonym powietrzem. Myjki i dezynfektory TopClean M są w pełni zautomatyzowane, a w połączeniu z dużą mocą i pojemnością, możesz w ciągu godziny zdezynfekować aż do 40 masek lub 80 automatów oddechowych.

Od profesjonalistów dla profesjonalistów

TopClean M stanowi wynik współpracy specjalistów zawodowej straży pożarnej z wiodącymi producentami techniki ochrony dróg oddechowych, przy idealnym uzupełnieniu o 90 lat wiedzy MEIKO dotyczącej technologii mycia i dezynfekcji w branży zdrowotnej.

Zadzwoń, chętnie Ci doradzimy!

KONTAKT

Do Wszystkich Zapytań Dla Przemysłu

DSP-Safety Piotr Marchewka
Floriana 7
40-286 Katowice
NIP 6342993556 | Regon 388505587

Nasza Lokalizacja

Ul. Floriana 7
40-286 Katowice

Numer Telefonu

+48 728 808 068
Piotr

Adres Email

KONTAKT

Do Wszystkich Zapytań Dla Straży Pożarnej

Nasza Lokalizacja

Ul. Floriana 7
40-286 Katowice

Numer Telefonu

+48 509 330 234
Jarek

Adres Email

straż@dsp-safety.pl

Formularz Kontaktowy

Korzystając z formularza kontaktowego wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez dsp-safety.pl swoich danych osobowych w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Copyright dspsafety.pl © 2021 All Rights Reserved.